Hírek
2022. December 25. 15:31, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
A katasztrófavédelem 190 segélyhívást kapott szombaton
A katasztrófavédelem 190 segélyhívást kapott szombaton, 129 esetben tűzoltók beavatkozására is szükség volt - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) vasárnap az MTI-t.
Azt írták: 32 tűzhöz riasztották őket, ebből 24 épülettűz volt, és 97 műszaki mentést végeztek a tűzoltók.
Nyírgelsén és Ipolytarnócon családi házak kéménytüzét kellett eloltani, Mosonmagyaróváron társasházi lakás szobájában keletkezett tűz, egy siófoki sorházi lakás konyhájában pedig elemes gyerekjáték miatt gyulladtak meg a bútorok.
Baján és Móron szén-monoxid-szennyezés miatt riasztották a tűzoltókat.
Az OKF kiemelte, hogy adventi koszorú gyulladt ki Debrecenben, Kaposváron, Tasson és Csornán, tűzhelyen felejtett étel miatt voltak kisebb tüzek Budapesten és Szekszárdon.
Karácsonykor is 2000 tűzoltó van szolgálatban és 500 jármű áll készenlétben, a riasztást követő 120 másodpercen belül elindulnak segíteni oda, ahol baj van - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.
2025. December 09. 06:35, kedd | Belföld
Hegyi Zsolt: 2029-ig teljesen megújul a szentendrei HÉV
Hegyi Zsolt: 300 milliárd forintból teljesen megújul a szentendrei HÉV
2025. December 09. 06:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a migráció kérdése fontos lesz az áprilisi választáson
2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.

