Hírek
2012. Március 30. 20:10, péntek |
Helyi
Forrás: Lehoczky Béla, Tilinger Sándor
Az elmúlt évet értékelte a Pro Dombóvár Egyesület
Hagyományos évértékelő beszélgetésükön a tagok elhunyt alapító társuk emlékét idézték meg, majd elnöki beszámoló, egy érdekes előadás és polgármesteri hozzászólás következett.
A találkozó kezdetén Dr. Kutas Péter (második képünkön jobbról) mély átéléssel előadott Babits-verssel emlékezett a közelmúltban elhunyt Dr. Magda Tamásra, aki a kezdetektől haláláig tagja volt az egyesületnek.
Dr. Lehoczky Béla egyesületi elnöknek az elmúlt évben végzett munkáról és az idei év terveiről szóló beszámolóját Orbán János (első képünkön jobbról) volt városi főépítész Mocsárból a dombtetőre című, Dombóvár kialakulását gondolatébresztő módon taglaló előadása követte. Ehhez azután Szabó Loránd polgármester tett hozzá nagyon friss és őszinte információkat.
A formális részt felváltó finom vacsora közben és után kötetlen beszélgetéssel zárult a rendezvény.
A Tilinger Sándor fotóiból összeállított galériáért kattintson a lenti képre.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 10:16, szerda | Helyi
Cseh Tamás-est Csikóstőttősön – Ingyenes kulturális élmény július 18-án
A magyar könnyűzene egyik legmeghatározóbb alakja, Cseh Tamás dalai elevenednek meg különleges előadás keretében Csikóstőttősön. A program ingyenes, regisztrálni az onk@tolna.net címen és a 74/462-573 telefonszámon lehet.
2026. Június 22. 11:19, hétfő | Helyi
Három baleset is történt Dombóvár környékén az elmúlt hétvégén
Egy esetben könnyű sérülés, a többiben anyagi kár lett az ütközés vége.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Helyi
,, Mindenkinek van egy saját óceánja, amin egyszer át kell kelnie”
Az ember, aki átszelte a végtelent – a kaposvári MCC-ben tartott előadást Rakonczay Gábor „Ha nem életveszélyes, értelme sincs” – így látja a világot egy extrémsportoló.
2026. Június 14. 21:24, vasárnap | Helyi
Dombóvár és Simontornya között pótlóbuszok járnak
A pécsi vasútvonal karbantartása miatt Simontornya és Dombóvár között pótlóbusz jár csütörtöktől








