Hírek
2023. Január 17. 09:21, kedd |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Büntetőfékezett, végleg eltiltották a vezetéstől - Videóval
A büntetőeljárás során kirendelt szakértő megállapította, hogy a büntetőfékezést végrehajtó férfi a pszichológiai jellemzői alapján nem alkalmas a közúti forgalomban történő járművezetésre.
A vádirat szerint az 54 éves férfi 2022. január 9-én délután Veszprémben közlekedett személygépkocsival, s eközben közlekedési konfliktusa támadt egy másik autó sofőrjével. A nézeteltérés után mindketten a belváros felé közlekedtek, elöl a későbbi sértett, mögötte a terhelt haladt. A piac melletti szakaszon a terhelt a korábbi összetűzés megtorlása érdekében hirtelen kivágott a sértett mögül, jobbról megelőzte, majd intenzíven fékezett és megállt, melynek következtében a megelőzött sofőr csak vészfékezéssel tudta elkerülni az ütközést.
A büntetőeljárás során kirendelt szakértő megállapította, hogy a büntetőfékezést végrehajtó férfi a pszichológiai jellemzői alapján nem alkalmas a közúti forgalomban történő járművezetésre, ezért az ügyészség felfüggesztett börtönbüntetés és pénzbüntetés kiszabása mellett a közúti járművezetéstől történő végleges eltiltását is indítványozta a Veszprémi Járásbíróságnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 18. 13:00, szombat | Belföld
A jövő héttől újra működhet a Barátság kőolajvezeték
2026. Április 18. 12:00, szombat | Belföld
Hárommal nőtt a Tisza képviselőinek a száma
Magyar Péter: hárommal több képviselői helyünk van
2026. Április 18. 11:00, szombat | Belföld
Gulyás Gergely: olyan Fidesz-frakció kell, amely a párt megújulását képes szimbolizálni
2026. Április 18. 09:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: nagy országos rendezvény lesz az új kormány megalakulásának napján
Nagy országos rendezvényt szervez a Tisza Párt az új Országgyűlés alakuló ülésére a Parlament előtti Kossuth térre

