Városlista
2025. augusztus 9, szombat - Emőd

Hírek

2018. Április 04. 07:21, szerda | Külföld
Forrás: mti

Egy nő lövöldözött a YouTube kaliforniai székházában

Egy nő lövöldözött a YouTube kaliforniai székházában

Feltehetőleg magánéleti vita miatt lövöldözött egy nő kedden a YouTube kaliforniai székházában. Megsebesített három embert, köztük feltehetőleg a barátját, aki ott dolgozott, majd öngyilkosságot követett el

- jelentették hírügynökségek. Az Alphabet anyavállalathoz tartozó Google tulajdonában lévő YouTube székháza a San Franciscótól délre lévő San Brunóban van. A rendőrség szerint a nő ebédidőben az utcáról bement a székház udvari étkezdéjének területére, és ott egy pisztolyból adott le hét vagy nyolc célzott lövést emberekre, majd bement az épületbe. Egy meg nem nevezett rendőrségi forrás szerint a nő 35 és 40 év közötti lehetett, és nem a Youtube alkalmazottja. Harminchat éves barátját akarta ott lelőni, de eltalált egy 32 éves és egy 27 éves nőt is. A támadó az épületben fordította maga ellen a fegyvert. A YouTube dolgozói pánikhangulatban elhagyták az épületet. A bejáratnál kilépéskor fel kellett tartaniuk a kezüket, mert a kiérkező rendőrök átvizsgálták őket.

A 36 éves férfi válságos állapotban van a San Franciscó-i központi kórházban. A 32 éves nő állapota súlyos, a 27 évesé kielégítő - közölte a kórház egyik traumatológusa sajtóértekezletén.

Korábbi jelentések szerint hét ember sebesült meg az incidensben, de mint kiderült, az említetteken kívül csak egy ember sérült meg, ő menekülés közben beütötte a könyökét.

Donald Trump amerikai elnök az esetről értesülve azt írta a Twitteren: imádkozik minden áldozatért. Valamint dicsérte a rendőrséget a gyors és határozott intézkedéséért.

Jack Dorsey, a Twitter elnöke erre reagálva azt írta a közösségi médiában: "Már képtelenek vagyunk folyton azért imádkozni, hogy ne történjen több ilyen az iskolákban és a munkahelyeken. A politikának már régen cselekednie kellett volna."

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 09. 10:33, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Alaszkában találkozik Donald Trump és Vlagyimir Putyin augusztus 15-én

Alaszkában tartják Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök találkozóját augusztus 15-én, pénteken. Ezt az amerikai elnök jelentette be Truth Social közösségi oldalán pénteken.

2025. Augusztus 08. 08:04, péntek | Külföld

Izraeli-palesztin - Uniós biztos: az izrael műveletek nagyon hasonlítanak a népirtásra

Izrael műveletei Gázában, az éheztetés, a lakóhely elhagyásának kikényszerítése és a civil lakosság célzott meggyilkolása \"nagyon hasonlítanak\" a népirtáshoz -

2025. Augusztus 08. 07:51, péntek | Külföld

Donald Trump nem köti orosz-ukrán csúcstalálkozóhoz, hogy találkozzon Vlagyimir Putyinnal

Donald Trump amerikai elnök kész találkozni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel abban az esetben is, ha az orosz államfő nem tárgyal közvetlenül Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel

2025. Augusztus 07. 08:02, csütörtök | Külföld

Fogadta az amerikai elnök különmegbízottját Vlagyimir Putyin

Fogadta a Fehér Ház különmegbízottját, Steve Witkoffot a Kremlben Vlagyimir Putyin elnök - közölte szerdán az orosz államfő sajtószolgálata.