Hírek
2021. Május 11. 08:41, kedd |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Egy tűzeset mellett három műszaki mentéshez vonultak Tolna megye tűzoltói

Szombat délután Dombóváron, a Borsos Miklós utcában hajtott fának egy személygépkocsi.
Egy tűzeset mellett három alkalommal műszaki mentéshez vonultak megyénk tűzoltói.
Tűzeset:
Péntek délelőtt egy nagy teljesítményű hidraulikus, dízelmeghajtású fém bálázó gép gyulladt ki Szekszárdon, a Keselyűsi úton. A tűzesethez a szekszárdi hivatásos tűzoltók vonultak, akik két szerelt és egy gyorsbeavatkozó vízsugár segítségével oltották el a keletkezett lángokat. Mintegy 700 liter olaj, valamint gázolaj folyt el a hidraulika tartályból, amely mennyiség egy földbe süllyesztett tartályba lett elvezetve. A műszaki eszköz környezete nem szennyeződött.
Jelentősebb műszaki mentések:
Kéty külterületén, a 65-ös számú út 14. kilométerszelvényénél egy személygépkocsi hajtott árokba és borult fel péntek délután. A műszaki mentéshez a szekszárdi hivatásos, valamint a kétyi és zombai önkéntes tűzoltókat riasztották, akik a sérült járművet a kerekeire állították és áramtalanították.
Szombat délután Dombóváron, a Borsos Miklós utcában hajtott fának egy személygépkocsi. A műszaki mentéshez a dombóvári hivatásos tűzoltókat riasztották, akik áramtalanították az autót és felitatták az úttestre szivárgott olajat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 17. 09:00, csütörtök | Helyi
A BestByte Dombóvár legújabb ajánlata
Vidd haza most, fizess 3 hónap múlva!
2025. Július 15. 16:26, kedd | Helyi
Júliusban hétköznapokon vár mindenkit a dombóvári uszoda
A Farkas Attila Uszoda szabadúszásra július 31-ig minden hétköznap 06:00–14:30 és 17:00–21:00 óráig látogatható.
2025. Július 14. 14:11, hétfő | Helyi
Tizenkét éve kutatják a Gólyavár romjait
A kutatásokat folytatják: idén az északi épületszárny részletes feltárása, a vár előterében állt településrész vizsgálata és a váruradalom területének feltérképezése van napirenden.
2025. Július 11. 09:24, péntek | Helyi
Dombóváron keletkezett a legtöbb lakástűz az első félévben Tolnában
Vármegyénkben 2025 első félévében 73 lakóépület gyulladt ki, 13 százalékkal kevesebb, mint 2024 első hat hónapjában.