Hírek
2022. Május 10. 08:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Életeket veszélyeztettek fiatalok Mosonmagyaróváron

Vasúti közlekedés biztonsága elleni bűntett gyanúja miatt indított nyomozást a Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság ismeretlen fiatalokkal szemben, akiket azzal gyanúsítanak,
hogy egy vasúti rendezőben balesetveszélyes helyzetet idéztek elő - közölte a police.hu oldalon a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság hétfőn.
A tájékoztatás szerint április 8. és 17. között a fiatalok több alkalommal megjelentek Mosonmagyaróváron a Motim Zrt. által használt vasúti rendezőben.
Egy esetben a váltót elmozdítva kiiktatták a vágányzárat. Ennek következtében egy esetlegesen érkező vonat kisiklott volna.
Másik alkalommal a vasúti síneken álló, kénsavval töltött tartálykocsi tetejére felmásztak és próbálták annak tartályát kinyitni.
A rendőrség keresi a fiatalokat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 15. 08:01, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: Brüsszel hibát hibára halmoz a gazdaságpolitika területén
2025. Július 15. 07:59, kedd | Belföld
Pride: hat országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a legfőbb ügyész
Az áprilisi demonstrációkon történtek kapcsán, kilenc szabálysértési ügyben hat országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a legfőbb ügyész - közölte a Legfőbb Ügyészség hétfőn az MTI-vel.