Hírek
2018. Október 21. 22:25, vasárnap |
Helyi
Forrás: Dombó Média
Elismeréseket és kinevezéseket adtak át a Szent Lukács Kórházban

A helyi Szent Lukács Kórház a névadója tiszteletére rendezett idei ünnepségét október 18-án a fekvő- és járóbetegek ellátását egyaránt végző egészségügyi intézmény Maria Mater Dei kápolnájában tartotta meg.
Az egybegyűlteket dr. Kerekes László főigazgató köszöntötte, aki bevezetőjében a holisztikus szemléletű gyógyítás fontosságát hangsúlyozta. Kiemelte, hogy tapasztalata szerint az orvostechnika rohamos fejlődése következtében kezd egy kicsit személytelenné válni a gyógyítási tevékenység. Ezt a folyamatot a betegnek a középpontba állításával és a vele való egyénre szabott foglalkozással meg kell állítani.
- Mindenképpen azt tartom fontosnak, hogy az emberi tényezőt megerősítsük - hangsúlyozta dr. Kerekes László. - A holisztikus szemlélet szerint az orvoslás tudomány, művészet és van spirituális dimenziója is. Ennek a háromnak az ötvözete kell, hogy a gyógyítók munkáját jellemezze.
Meghívott vendégként dr. Tekeres Miklós professzor emeritusz, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinikájának alapító igazgatója tartott előadást a gyógyításról alkotott felfogásáról. A Magyar Aneszteziológia és Intenzív Terápiás Társaság korábbi elnöke az orvos és a beteg kapcsolatáról, a tudományról, valamint a kommunikáció jelentőségéről osztotta meg gondolatait hallgatóságával.
Ezután az állami fenntartású egészségügyi intézmény vezetői a hosszú ideje magas színvonalú munkát végző kollégáiknak elismeréseket adtak át és főorvosi kinevezéseket jelentettek be.
Szent Lukács Emléklap kitüntetésben részesült dr. Bakonyi Károly főgyógyszerész, Kanászné Dubovánszky Szilvia, a mozgásszervi rehabilitációs osztály ápolója, Pataki Lászlóné, az intenzív osztály ápolója, Tóthné Domsa Erika, az onkológiai szakrendelés és gondozó asszisztense, Patkóné Tóth Krisztina, a tamási laboratórium asszisztense és Varga Mária, a gunarasi rehabilitációs osztály medenceőre.
Dr. Zólyomi Annamáriát a radiológiai osztály vezető főorvosává, Ujhelyiné dr. Szabó Juditot a transzfúziológiai osztály vezető főorvosává, dr. Németh Ildikót, a mozgásszervi rehabilitációs osztály vezető főorvosává, dr. Muschicz Máriát pedig a gunarasi mozgásszervi rehabilitációs osztály vezető főorvosává nevezték ki.
Másodfőorvosi kinevezést kapott dr. Zolnyánszki Ilona infektológus, valamint dr. Majdi Ahmad Kamal Sweis aneszteziológus.
Az ünnepség zárásaként a Szent Orsolya Iskolaközpont muzsikusnövendékei adtak elő ütős és fúvós hangszereken reneszánsz zenét.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 15. 10:10, péntek | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum
Augusztus hónap műtárgyának Ambrus Sándor (1959-2008) néhai dombóvári szobrász, grafikus, Fekete Istvánról készített nagyméretű képét választotta a múzeum.
2025. Augusztus 14. 08:26, csütörtök | Helyi
Forgalmirend-változás lesz augusztus 19–20-án Dombóváron
Az augusztus 19–20-ára tervezett rendezvények miatt több helyen útlezárásra és forgalmirend-változásra kell számítani Dombóvár-Kertváros városrészen.
2025. Augusztus 11. 15:13, hétfő | Helyi
Termőre fordult a göllei kertészmérnök által nemesített szőlő
A Gölle könnyei szőlőfajtát a Budapesten élő, 1933-ban Göllében született Dr. Sipos Lajos gépész- és kertészmérnök, nemesítő állította elő, aki a dombóvári gimnáziumban érettségizett 1951-ben.
2025. Augusztus 11. 10:08, hétfő | Helyi
Már lehet szavazni, hogy melyik dombóvári szervezet kapja a támogatást
Augusztus 20-tól egy teljes éven át minden eladott „Dombóvár Kenyere” után 20 Ft gyűlik egy helyi civil szervezet számára, de hogy melyik szervezet kapja, azt Önök dönthetik el.