Hírek
2011. December 27. 08:21, kedd |
Belföld
Forrás: Pécsi STOP/spaceweather.com
Erős napkitörés jön: sem a Földet, sem a Marsot nem kíméli
M-osztályú napkitörést produkált egy Föld felé néző napfolt, melyet december 28-án éri el bolygónkat, két nappal később pedig a Marsot.
Az 1387-es, új napfolt december 25-ének utolsó óráiban szabadította el a szakemberek által M4-es erősségűként kategorizált kitörést. A koronakidobódás december 28-án éri el a Földet, némi ragyogást csempészve az óév utolsó napjaiba. Az előrejelzések szerint 30-40 százalék esély van geomágneses viharokra.
Az erupció a bolygónkon kívül a Marsot is eltrafálja két nappal később. Elképzelhető, hogy a vörös bolygó felé tartó kitörést a november végén útjára indított Curiosity szonda is érzékeli - írja a spaceweather.com
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld
AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig
Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.
2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld
Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG
4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.
2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld
Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre
Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?
2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld
Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani
Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.

