Hírek
2018. Szeptember 20. 08:54, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI, fotó: TOLNA MEGYEI RENDŐR-FŐKAPITÁNYSÁG
Felfüggesztett börtönt kapott egy dombóvári férfi illegális fegyvertartásért
Másfél év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt a Kaposvári Járásbíróság egy dombóvári férfit, akinél szeptember elején négy, engedély nélkül tartott lőfegyvert és mintegy száz lőszert találtak
- közölte a Somogy Megyei Főügyészség szerdán az MTI-vel.
Azt írták: a 62 éves dombóvári férfit a hónap elején Csoma külterületén igazoltatták a Kaposvári Rendőrkapitányság és a Terrorelhárítási Központ munkatársai, akik a gépkocsiban egy szovjet gyártmányú félautomata hadipuskát, egy ismétlő hadipuskát, valamint a fegyverekhez tartozó lőszereket találtak.
Mivel a vádlottnak a lőfegyverek és lőszerek tartására nem volt engedélye, a nyomozók házkutatást tartottak a férfi csikóstöttösi ingatlanjában, ahol egy házilag tűzfegyverré alakított csehszlovák gyártmányú légpuska, egy kispuska és mintegy száz töltény is előkerült, ezeket a rendőrök az autóban talált fegyverekkel és lőszerekkel együtt lefoglaltak.
A Kaposvári Járási és Nyomozó Ügyészség a büntetlen előéletű férfit, aki beismerte a bűncselekmény elkövetését, gyorsított eljárásban állította bíróság elé. A Kaposvári Járásbíróság lőfegyverrel és lőszerrel visszaélés bűntettében bűnösnek mondta ki a vádlottat, és másfél év, két évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte.
Az ügyész tudomásul vette a döntést.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 08. 21:23, hétfő | Helyi
Kettős jubileumot ünnepeltek Dombóváron: 50 éves a helyi karate, 20 éves a Dombóvári Karatesuli
Dombóvár méltó ünnepséggel tisztelgett a karate fél évszázados helyi jelenléte és a Dombóvári Karatesuli 20 éves fennállása előtt.
2025. December 08. 10:00, hétfő | Helyi
Tegyünk együtt a rászoruló családok karácsonyáért! – Karácsonyi Cipősdoboz Akció Dombóváron
Dombóvár Város Önkormányzata és helyi szervezetei idén is meghirdetik a Karácsonyi Cipősdoboz Akciót, hogy segítséget nyújtsanak a rászoruló családoknak.
2025. December 07. 16:17, vasárnap | Helyi
Kiemelkedő részvétel a KPVK nyílt napjain – pedagógus-, agrár- és társadalomtudományi szakok a fókuszban
A KPVK idei nyílt napjai minden várakozást felülmúltak: a pedagógusképzési, agrár- és társadalomtudományi szakok iránt rendkívül élénk érdeklődést mutattak a leendő hallgatók,
2025. December 05. 00:00, péntek | Helyi
Együtt a dombóvári Platán Otthonért – Hálás köszönet a támogatóknak!
2025. november 8-án az MMSZ Esterházy Miklós Technikum sportcsarnoka adott otthont a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Gondviselés Háza Platán Otthon jótékonysági báljának.

