Városlista
2025. augusztus 18, hétfő - Ilona

Hírek

2024. Február 09. 09:25, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Gulyás Gergely: ha valaki gyermekek sérelmére követ el bűncselekményt, semmilyen kegyelemben nem részesülhet

Ha valaki gyermekek sérelmére követ el bűncselekményt, semmilyen kegyelemben nem részesülhet - mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter Orbán Viktor kormányfő bejelentése kapcsán csütörtökön a HírTv-nek.

Gulyás Gergely kitért arra is, hogy a baloldal az elmúlt években mindent megtett annak érdekében, hogy a magyar családtámogatási rendszer kiépítését megakadályozza.

A miniszter elmondta, egy konkrét esetben egy ezzel kapcsolatban kialakult vita miatt érezték feltétlenül szükségesnek, hogy a kormány egyértelművé tegye és az alkotmányban rögzítse, hogy a gyermekek sérelmére elkövetett szándékos bűncselekmények esetén ne legyen lehetőség arra, hogy a köztársasági elnök kegyelmet gyakoroljon.

Úgy gondoljuk, "ez hozzájárul ahhoz, hogy mindenki egyértelműen, világosan és tisztán lássa a kormány büntetőpolitikai céljait, és azt, hogy ha valaki a gyermekek sérelmére követ el bűncselekményt, az semmilyen kegyelemben nem részesülhet" - fogalmazott a miniszter.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval

Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal

2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld

Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő

Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.

2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld

Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ

A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.