Városlista
2026. március 4, szerda - Kázmér

Hírek

2017. November 28. 07:41, kedd | Külföld
Forrás: mti

Halálos balesetet okozott Belgiumban egy vontatás közben elszabadult vonat

Halálos balesetet okozott Belgiumban egy vontatás közben elszabadult vonat

Két vasúti munkás halálát és további hét ember sérülését okozta hétfőn este Belgiumban egy megrongálódott motorvonat, amely vontatás közben elszabadult, és 14 kilométert gurult a vasúti pályán

- jelentette a Belga hírügynökség. A vonat egy vasúti átjáróban autóval ütközött reggel Morlanwelz városánál, s a balesetkor keletkezett tűzben az autó és a vonat eleje is kiégett.

A megrongálódott vonatot az este éppen el akarták vontatni a helyszínről, amikor leakadt, és a pálya helyreállításán dolgozó munkások közé gurult, halálra gázolva két pályafenntartót, és másik két munkás is súlyosan megsérült.

Az üres vonat ezután 14 kilométeren át akadálytalanul folytatta útját, amíg La Louviere állomásán - Brüsszeltől mintegy 50 kilométerre délre - beleszaladt egy személyvonatba, újabb öt ember, köztük a vonatvezető sérülését okozva.

A vasúti rendőrség közlése szerint egy személyt eltűntként keresnek.

A belga állami vasúti társaság, az SNCB és a vasúti infrastruktúrát üzemeltető Infrabel vállalat "őszinte részvétét" nyilvánította az áldozatok családjának és hozzátartozóinak, és támogatást ígért a károsultaknak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 03. 08:00, kedd | Külföld

Robert Fico találkozót javasol az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezeték ügyében

Robert Fico találkozót indítványoz Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezetéken történő tranzit újraindításáról

2026. Március 03. 07:39, kedd | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a nagy hullám még hátravan

A \"nagy hullám még hátravan\" az Irán elleni offenzívából Donald Trump amerikai elnök szerint, aki hétfőn a CNN amerikai hírtelevíziónak nyilatkozva úgy fogalmazott: \"még nem is kezdték el igazán keményen ütni őket\".