Városlista
2025. július 12, szombat - Izabella

Hírek

2018. Június 22. 10:55, péntek | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Hangos reklám miatt bírságolt a médiatanács

Hangos reklám miatt bírságolt a médiatanács

A TV4 és a Galaxy4 médiaszolgáltatójára a túl hangos reklámok miatt 600 ezer, a debreceni FM90 Campus Rádió szolgáltatójára pedig a vállalttól eltérő műsorrend miatt 80 ezer forintos bírságot szabott ki a médiatanács

- közölte az Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Kommunikációs Igazgatósága pénteken az MTI-vel. A közlemény szerint a televíziós csatornák médiaszolgáltatója az év első negyedében a két csatornán összesen tizenkétszer tett közzé túl hangos reklámot vagy műsorelőzetest.

Mint írták, a médiatörvény a nézők védelméért egyértelműen előírja, hogy a reklámok, televíziós vásárlást célzó műsorszámok, műsorelőzetesek, illetve az ezekre vonatkozó figyelemfelhívás hangereje nem lehet nagyobb, mint a környező műsorszámoké.

Tudatták, hogy a helyi közösségi FM90 a vizsgált áprilisi adáshéten a szerződésében vállaltnál kevesebb szöveget, helyi műsorszámot, illetve rövidebb időtartamú hírblokkot sugárzott, valamint túllépte az ismétlések maximális arányát is. Nem teljesítette a közszolgálati műsorszámokkal kapcsolatos vállalását és az erre vonatkozó törvényi minimumkövetelményt sem - tették hozzá.

A médiatanács a bírságok kiszabásakor minden esetben a fokozatosság és az arányosság elve alapján, az összes körülményt figyelembe véve állapítja meg a jogkövetkezmények adott formáját, mértékét - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 11. 09:12, péntek | Belföld

A Mondeléz átadta legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkját Székesfehérváron

A Mondeléz International csütörtökön hivatalosan is átadta új napelemparkját székesfehérvári gyárának területén: a 2,3 millió dolláros beruházásból a cégcsoport legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkja jött létre.

2025. Július 11. 09:11, péntek | Belföld

Agrometeorológia: országszerte mérséklődött az aszály, nagy területen meg is szűnt

A hét első felében hullott csapadék nyomán az aszály országszerte mérséklődött, nagy területen meg is szűnt, felfrissült a vegetáció - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Július 11. 09:07, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az Audi számunkra szívügy

Az Audi számunkra szívügy - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a német óriásvállalat győri járműgyárának csütörtöki termelésindító ünnepségén.

2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld

Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről

Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.