Városlista
2025. augusztus 13, szerda - Ipoly

Hírek

2022. Március 22. 14:07, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Harminc év után ítélték el egy szír pénzváltó gyilkosát

Egy szír pénzváltó harminc évvel ezelőtti megölése ügyében 12 év fegyházat szabott ki a Fővárosi Törvényszék - tudatta a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség az MTI-vel közleményben kedden.

Az eljárás adata szerint 1991 szeptemberében Budapesten, a XIV. kerület egy kietlen részére csalták társai szír pénzváltó ismerősüket, hogy elvegyék tőle az üzletmenetből származó értékeket. A palesztin elkövető összeverekedett a sértettel, majd értékei megszerzése érdekében leszúrta. Az áldozat ruháit átkutatva a tettes ezerhatszáz forintot zsákmányolt. Társai az áldozat autójával távoztak, de a közelben közlekedési balesetet szenvedtek és a rendőrség elfogta őket.

Az emberölés tettese a holttestet egy másik gépjárművel eltüntette a helyszínről, majd feltehetően külföldre szökött, és azóta ismeretlen helyen tartózkodik.

A Fővárosi Főügyészség 2021 tavaszán emelt vádat az ügyben, a Fővárosi Törvényszék a mindvégig távollévő palesztin férfit idén januárjában első fokon nyereségvágyból elkövetett emberölés miatt 12 év fegyházra ítélte és végleg kiutasította Magyarországról.

Az elsőfokú ítélet ellen az ügyész súlyosításért, a védő felmentésért fellebbezett. A szír pénzváltó harminc évvel ezelőtti megölése ügyében indult büntetőper a Fővárosi Ítélőtáblán folytatódik másodfokon - közölte a fellebbviteli főügyészség.

Címkék: ítélet, gyilkosság

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében

Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel

2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld

AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok

A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest

2025. Augusztus 13. 07:32, szerda | Belföld

Hungrail: kritikus helyzetben a hazai vasúti árufuvarozás