Városlista
2025. augusztus 18, hétfő - Ilona

Hírek

2012. Január 27. 08:00, péntek | Helyi
Forrás: MTI

Jogi szakvéleményt kér a képviselő-testület a polgármester tisztségéről

Jogi szakvéleményt kér a képviselő-testület a polgármester tisztségéről

Jogi szakértő állásfoglalását kéri a dombóvári képviselő-testület annak eldöntésére, hogy a város jogerősen elítélt, független polgármestere továbbra is betöltheti-e tisztségét.

A fideszes többségű testület erről csütörtöki, rendkívüli ülésén határozott.

Tóth Zoltán (Fidesz), az önkormányzat városgazdálkodási bizottságának elnöke előterjesztésében emlékeztet arra, hogy Szabó Loránd polgármestert a Kúria sikkasztás miatt január 24-én jogerősen két év, három évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte, egyben előzetes mentesítést adott számára a büntetés jogkövetkezményei alól.

A bizottsági elnök az önkormányzati törvényt idézte, amely szerint összeférhetetlenség miatt meg kell szüntetni annak a polgármesternek a megbízatását, akit bűntett miatt jogerősen szabadságvesztésre ítéltek.

"Az ítélet értelmezése elengedhetetlen ahhoz, hogy egyértelmű válasz lépjen a közvélemény kedélyét borzoló találgatások helyébe" - indokolta a döntést a bizottsági elnök.

A testület 500 ezer forintot különített el a jogi értelmezésre kötendő megbízási szerződésre.

Nagy Roland, a dombóvári Fidesz-frakció vezetője szerdán az MTI-vel tudatta: álláspontjuk szerint Szabó Lorándnak lemondással kell megszüntetnie az önkormányzati törvényben szereplő összeférhetetlenséget.

Erre reagálva Szabó Loránd az MTI-nek kijelentette: nem mond le polgármesteri tisztéről, szerinte nem áll fenn összeférhetetlenség az őt jogerősen elmarasztaló bírósági ítélet és a polgármesteri tisztség között.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 15. 15:00, péntek | Helyi

Bálind József-ről nevezték el a Szuhay Sportcentrum kosárlabda csarnokát

Dombóvár Város Önkormányzata képviselő-testületének döntése alapján a Szuhay Sportcentrum kosárlabda csarnokát Bálind József Sportcsarnoknak nevezték el.

2025. Augusztus 15. 10:10, péntek | Helyi

A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum

Augusztus hónap műtárgyának Ambrus Sándor (1959-2008) néhai dombóvári szobrász, grafikus, Fekete Istvánról készített nagyméretű képét választotta a múzeum.

2025. Augusztus 14. 08:26, csütörtök | Helyi

Forgalmirend-változás lesz augusztus 19–20-án Dombóváron

Az augusztus 19–20-ára tervezett rendezvények miatt több helyen útlezárásra és forgalmirend-változásra kell számítani Dombóvár-Kertváros városrészen.

2025. Augusztus 11. 15:13, hétfő | Helyi

Termőre fordult a göllei kertészmérnök által nemesített szőlő

A Gölle könnyei szőlőfajtát a Budapesten élő, 1933-ban Göllében született Dr. Sipos Lajos gépész- és kertészmérnök, nemesítő állította elő, aki a dombóvári gimnáziumban érettségizett 1951-ben.