Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2011. Szeptember 05. 11:00, hétfő | Kék hírek
Forrás: ORFK-OBB, Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság

Jutott a szupermotorokból Tolna megyébe is

Jutott a szupermotorokból Tolna megyébe is

Az ORFK - Országos Balesetmegelőzési Bizottság támogatásával beszerzett hatvan új, BMW R 900 RT típusú rendőrmotor állt szolgálatba országszerte augusztus végén. A szupergépek közül négy Tolna megyébe került.

A gyárilag rendőrségi használatra kialakított hatvan motorkerékpár java része az autópályákon teljesít szolgálatot. Nincs ez másként a Tolna megyébe vezérelt kétkerekűek esetében sem. Kettő a Paksi Autópálya Alosztályhoz, kettő pedig a Bátaszéki Autópálya Alosztályhoz került augusztus végén.

A BMW R 900 RT motorkerékpár elektronikus befecskendezésű, kéthengeres, boxer elrendezésű, hajtómotorjának teljesítménye 61 kW / 83 LE, 7250 percenkénti fordulaton, legnagyobb forgatónyomatéka 83 Nm 5500 percenkénti fordulat mellett. A 6 sebességes váltóval szerelt lánchajtású motorkerékpár végsebessége 195 km/óra.

A szupermotorok beszerzésével párhuzamosan az Országos Rendőr-főkapitányság a motorkerékpáros-járőrök részére alsó- és felsőruházatot, nyári és téli motoroskesztyűket, bukósisakokat, valamint motoroscsizmákat biztosított.

Képünk - melynek forrása a www.baleset-megelozes.eu - a bemutatóval egybekötött ünnepélyes átadáson készült, Budapesten.

Címkék: rendőrmotor

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 23. 11:21, kedd | Kék hírek

Valótlan hirdetések miatt emeltek vádat egy nő ellen Somogyban

Eladásra kínált könyvekről, színház- és koncertjegyekről szóló valótlan hirdetések miatt vádat emelt az ügyészség egy nő ellen - tájékoztatta a Somogy Vármegyei Főügyészség kedden az MTI-t.

2026. Június 19. 13:00, péntek | Kék hírek

Új vezető irányítja a Nemzeti Védelmi Szolgálatot és a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodát

Új vezetőket nevezett ki a Pósfai Gábor belügyminiszter a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) és a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda élére (KR NNI) - közölte a Belügyminisztérium az MTI-vel csütörtökön.

2026. Június 16. 13:00, kedd | Kék hírek

Megöltek egy 85 éves nőt Budapesten, keresik az elkövetőt

Gyilkosság történt hétfőn éjszaka Budapesten, a Práter utcában, az áldozat egy 85 éves nő, az elkövetőt keresik - derül ki a Budapesti Rendőr-főkapitányság közléséből, amelyet a police.hu oldalon hoztak nyilvánosságra.