Városlista
2026. április 18, szombat - Andrea

Hírek

2011. December 20. 07:40, kedd | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

Legalább 106 újságíróval végeztek

Legalább 106 újságíróval végeztek

Legalább 106 újságírót öltek meg 39 országban 2011-ben, azaz hetente átlagosan közel kettőt – adta hírül hétfőn a genfi székhelyű újságírójog-védő szervezet, nevének francia rövidítésével PEC.

Az „arab tavasszal” kapcsolatos zavargások legalább 20 újságíró halálát okozták. Vagy száz médiaalkalmazottat támadtak meg, zaklattak, tartóztattak le vagy sebesítettek meg Egyiptomban, Szíriában, Líbiában, Tunéziában és Jemenben. Mexikó és Pakisztán Afganisztánnal határos vidéke számít újságírószempontból a leggyilkosabb területnek. A harmadik legveszélyesebb Irak és Líbia, utána a Fülöp-szigetek következik, majd Brazília, Honduras, Jemen, Afganisztán, India, Egyiptom, Oroszország, Peru, Bahrein, illetve Thaiföld.

Egy-egy újságíró halt meg ebben az évben Algériában, Azerbajdzsánban, Bolíviában, Kínában, Kolumbiában, Elefántcsontparton, a Gázai övezetben, Guatemalában, Haitiban, Nepálban, Nigériában, Ugandában, Panamában, a Kongói Demokratikus Köztársaságban, a Dominikai Köztársaságban, Salvadorban, Sierra Leonéban, Szíriában, Tunéziában, Ukrajnában, Venezuelában és Vietnamban.

Térségek szerinti felosztásban Latin-Amerikában halt meg a 2011-ben legtöbb újságíró (35), ezt követte Ázsia (30). A Közel-Keleten és Észak-Afrikában 28-an haltak meg, Fekete-Afrikában nyolcan, Európában pedig négyen (hárman Oroszországban, egy pedig Ukrajnában). Az arab tavasz során különösen drága árat fizettek az újságírónők, sokukat megerőszakolták Egyiptomban és Líbiában.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 18. 15:00, szombat | Külföld

Uniós szóvivő: jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban

Jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban, az Európai Bizottság azonban felkészül a repülőgép-üzemanyagok esetleges, továbbra is aggodalomra okot adó ellátási hiányára

2026. Április 18. 08:32, szombat | Külföld

Donald Trump: Irán vállalta, hogy soha többé nem zárja le a Hormuzi-szorost

Irán beleegyezett abba, hogy soha nem zárja le újból a Hormuzi-szorost - írta Donald Trump amerikai elnök közösségi oldalán pénteken.

2026. Április 17. 10:00, péntek | Külföld

Donald Trump: tíznapos tűzszünetről állapodott meg Izrael és Libanon

Tíznapos tűzszünetről állapodott meg Izrael és Libanon - jelentette be Donald Trump amerikai elnök csütörtökön, miután egyeztetett a libanoni elnökkel és az izraeli miniszterelnökkel.

2026. Április 16. 17:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: nagyon közel van a konfliktus vége

Donald Trump szerint \"nagyon közel\" van, hogy lezáruljon az iráni konfliktus - az amerikai elnök erről a Fox Business gazdasági televíziónak adott, szerdán sugárzott interjúban beszélt.