Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2013. Március 20. 16:00, szerda | Helyi
Forrás: Tóth Erzsébet

Március 15-i megemlékezés Kaposszekcsőn

Március 15-i megemlékezés Kaposszekcsőn

A hagyományokhoz híven, idén is az 5. osztály rendezte meg Kaposszekcsőn a március 15-i megemlékezést.

A tornacsarnokba belépőt gyönyörű, igazi ünnepi hangulatú díszítés fogadta. A feltűzött kokárdák, a képek, mind-mind a jeles napot idézték. Ha Magyarországon meghalljuk azt a szót, március 15., biztosan mindenkinek először a kokárda jut az eszébe. Ez a kis "tárgy" egybeforrt az ünneppel.
A Himnusz elhangzása után Gyarmati Jánosné beszédével hangolta rá a diákokat, pedagógusokat és a meghívott vendégeket az eljövendő műsorra. Majd a diákok versekkel, zenével idézték fel a nagy nap soha vissza nem térő pillanatait. Pittinoné Kutas Erika tanítványai példásan oldották meg a nehéz feladatot: úgy átadni az ünnep mondanivalóját, hogy ne hangozzék sablonosan, ne legyen tele frázisokkal.
A nézők feszült figyelemmel kísérték az eseményeket, hisz mindig történt valami a színpadon!
A megemlékezés után mindenki elgondolkodhatott azon, élnek-e még közöttünk ilyen emberek, akik mindenüket feláldozzák az általuk képviselt eszmékért. Vajon, a nézők soraiból 20-30 év múlva lesznek-e hazánk jeles személyiségei?

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 10:16, szerda | Helyi

Cseh Tamás-est Csikóstőttősön – Ingyenes kulturális élmény július 18-án

A magyar könnyűzene egyik legmeghatározóbb alakja, Cseh Tamás dalai elevenednek meg különleges előadás keretében Csikóstőttősön. A program ingyenes, regisztrálni az onk@tolna.net címen és a 74/462-573 telefonszámon lehet.

2026. Június 22. 11:19, hétfő | Helyi

Három baleset is történt Dombóvár környékén az elmúlt hétvégén

Egy esetben könnyű sérülés, a többiben anyagi kár lett az ütközés vége.

2026. Június 17. 09:00, szerda | Helyi

,, Mindenkinek van egy saját óceánja, amin egyszer át kell kelnie”

Az ember, aki átszelte a végtelent – a kaposvári MCC-ben tartott előadást Rakonczay Gábor „Ha nem életveszélyes, értelme sincs” – így látja a világot egy extrémsportoló.

2026. Június 14. 21:24, vasárnap | Helyi

Dombóvár és Simontornya között pótlóbuszok járnak

A pécsi vasútvonal karbantartása miatt Simontornya és Dombóvár között pótlóbusz jár csütörtöktől