Hírek
2022. Május 21. 16:02, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Öt év börtönbüntetésre ítéltek egy drogkereskedőt Pécsen

Öt év börtönbüntetéssel sújtott a Pécsi Ítélőtábla egy férfit, aki 2018 novembere és 2019 áprilisa között különböző drogokkal kereskedett - tájékoztatta a táblabíróság pénteken az MTI-t.
A vádlott rendszeresen szerzett be és adott el kábítószert; Németországból például marihuanát és kokaint rendelt, 2019-ben pedig legalább négy embernek adott el marihuanát és speedet.
A rendőrség 2019 áprilisában fogta el Zalaegerszegen a férfit, akinek a gépkocsijában amfetamin-származékot, készpénzt, a lakásán pszichoaktív anyagokat és kannabisz származékokat, két riasztófegyvert, valamint csaknem másfél millió forintot, 620 eurót és 600 hamis eurót találtak.
A tettét beismerő vádlottat a Zalaegerszegi Törvényszék első fokon öt év börtönre ítélte. A határozat ellen az ügyész súlyosításért, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett.
A táblabíróság helybenhagyta az elsőfokú ítéletet, azzal, hogy a vádlott legkorábban a kiszabott büntetés felerészének letöltése után bocsátható feltételes szabadságra.
Az ítélet jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében
Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel
2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld
AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok
A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest