Hírek
2019. Október 16. 08:50, szerda |
Helyi
Forrás: Wiedmer-Balipap Zsuzsa
Otthoniak és Dombóvárról Elszármazottak Facebook Csoport találkozóját tartották szombaton
5 éves a Dombóvárról Elszármazottak Facebook Csoport, s tagjai immáron harmadik alkalommal találkozhattak személyesen is Dombóváron.
A helyszín a Tinódi Art Café volt. Ezúttal is két Tagot hívott meg a csoport adminja; Wiedmer-Balipap Zsuzsa, s a vendégekkel ismét Palancsa László beszélgetett. Idén lett 40 éves a Hunyadi téri művelődési ház épülete; így természetes volt, hogy a sok kötődés, szép emlékek miatt - e találkozó témája nem lehetett más, mint a régi „művházas” idők visszaidézése.
Bordi Imréné - Irénke néni, egykori népművelő a Hunyadi téri kultúrház emlékeit foglalta össze, míg Takács László vállalkozóval a Koronára fókuszált a jó hangulatú beszélgetés, hiszen sok kulturális „legenda” ott kezdődött, ami aztán a 80-as években az új épületben csúcsosodott ki.

Wiedmer-Balipap Zsuzsa elmondta, hogy minden évben nagyon örül az összejöveteleknek, amikor nem csak virtuálisan vitathatják meg a város régi és új ügyeit.
Beszédében megemlékezett az idén elhunyt Szita Veronikáról, Köbli Mária és Majoros Gábor tagokról, akiktől támogatást, segítséget és információkat kapott.
Az új városi vezetés bizonyára nyitott lesz az együttműködésre, így elképzelésük szerint e rendszeres találkozókat október helyett a Város Hetére - áprilisra - tennék át - akár nagyobb körben, nagyobb programokkal. A 2020-ban esedékes városi ötvenedik születésnapra az Elszármazottak lélekben már készülnek!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 10:16, szerda | Helyi
Cseh Tamás-est Csikóstőttősön – Ingyenes kulturális élmény július 18-án
A magyar könnyűzene egyik legmeghatározóbb alakja, Cseh Tamás dalai elevenednek meg különleges előadás keretében Csikóstőttősön. A program ingyenes, regisztrálni az onk@tolna.net címen és a 74/462-573 telefonszámon lehet.
2026. Június 22. 11:19, hétfő | Helyi
Három baleset is történt Dombóvár környékén az elmúlt hétvégén
Egy esetben könnyű sérülés, a többiben anyagi kár lett az ütközés vége.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Helyi
,, Mindenkinek van egy saját óceánja, amin egyszer át kell kelnie”
Az ember, aki átszelte a végtelent – a kaposvári MCC-ben tartott előadást Rakonczay Gábor „Ha nem életveszélyes, értelme sincs” – így látja a világot egy extrémsportoló.
2026. Június 14. 21:24, vasárnap | Helyi
Dombóvár és Simontornya között pótlóbuszok járnak
A pécsi vasútvonal karbantartása miatt Simontornya és Dombóvár között pótlóbusz jár csütörtöktől

