Hírek
2019. Október 26. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Sokfelé magas a légszennyezettség
Hét településen egészségtelen a levegő - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ pénteken a Facebook-oldalán.
A levegőhigiénés index alapján jellemzően a szálló por koncentráció magas, de valahol a nitrogén-dioxid szint is. Budapest, Dunaújváros, Kecskemét, Nyíregyháza, Szeged, Székesfehérvár és Tököl levegője egészségtelen. További tizenhét településen kifogásolt volt a levegőminőség.
Azt írták: a meteorológiai előrejelzés alapján jelentős javulás csak a jövő hét elején várható a csapadékos idő megérkeztével. A Nemzeti Népegészségügyi Központ az érintett településeken javasolja a szilárd tüzelőanyagok használatának mellőzését, az avar és a kerti hulladékok égetésének tiltását, illetve a gépjárműforgalom korlátozását.
"Környezetünk és egészségünk megóvása közös feladatunk" - fogalmaztak.
Szegeden elrendelték a szmogriadó tájékoztatási fokozatát
Botka László (Összefogás Szegedért) polgármester elrendelte a szmogriadó tájékoztatási fokozatát Szegeden - tájékoztatta az önkormányzat pénteken az MTI-t.
A közlemény szerint a szállópor-koncentráció Szegeden hétfő óta meghaladja a tájékoztatási küszöbértéket, és az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint a levegőminőség jelentős javulása a közeljövőben nem várható.
A légszennyezettség további romlásának mérséklése érdekében a többi közt a közösségi közlekedés használatát kérik a lakosságtól, amennyiben lehetséges, mérsékelni kell a szilárd - szén-, fa- - és olajtüzelésű fűtőberendezések használatát. Azt kérik az emberektől, ne égessenek hulladékot, műanyagokat, és kerüljék a porképződéssel járó tevékenységek végzését.
A levegő szennyezettsége a késő délutáni, esti, éjjeli órákban a legmagasabb, ekkor kerülni kell a szabadban való tartózkodást, illetve a szellőztetést - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

