Hírek
2019. December 09. 06:57, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Szavazásokat készítenek elő az országgyűlési képviselők
Rendhagyó munkarenddel kezdi meg ez évi utolsó ülését az Országgyűlés hétfőn.
A képviselők szinte kizárólag szavazásra váró előterjesztések módosító javaslatairól tárgyalnak, az interpellációs időszakra kedden nyílik majd lehetőség.
A házelnök - a parlamenti honlapon elérhető - napirendi javaslata alapján az ülés a szokásosnál korábban, hétfőn 10 órakor kezdődik napirend előtti felszólalásokkal.
A Ház ezt követően olyan előterjesztések bizottsági összegző javaslatairól tárgyal, amelyekről a következő két napon határoznak.
Az Országgyűlés kedden és szerdán összesen több mint harminc javaslat elfogadásáról dönthet, emellett megválaszthatja az Országos Bírósági Hivatal (OBH) új elnökét és a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa tagjait is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 18. 13:00, szombat | Belföld
A jövő héttől újra működhet a Barátság kőolajvezeték
2026. Április 18. 12:00, szombat | Belföld
Hárommal nőtt a Tisza képviselőinek a száma
Magyar Péter: hárommal több képviselői helyünk van
2026. Április 18. 11:00, szombat | Belföld
Gulyás Gergely: olyan Fidesz-frakció kell, amely a párt megújulását képes szimbolizálni
2026. Április 18. 09:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: nagy országos rendezvény lesz az új kormány megalakulásának napján
Nagy országos rendezvényt szervez a Tisza Párt az új Országgyűlés alakuló ülésére a Parlament előtti Kossuth térre

