Városlista
2025. július 9, szerda - Lukrécia

Hírek

2011. Szeptember 20. 14:25, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Százezrek juthatnak munkához a Start munkaprogrammal

Százezrek juthatnak munkához a Start munkaprogrammal

Több százezer embert kíván munkához juttatni az Orbán-kormány a Start munkaprogram keretében, amely része az országvédelmi tervnek is.

A kormányfő szerint munkát fognak kínálni mindenkinek, aki képes a munkavégzésre, aki nem hajlandó dolgozni a számára felajánlott helyen, az nem kaphat az államtól segélyt - írja a Magyar Hírlap.

Orbán Viktor miniszterelnök úgy látja, ez az egyetlen módja annak, hogy visszaszorítsuk a feketegazdaságot, s felszámoljuk a munkanélküliséget. Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára szerint tartós közmunkát kell biztosítani az embereknek, s erre már számos településen elindult a mintaprojektek előkészítése. Ez tovább folytatódik, kiemelten a hátrányos helyzetű térségekben.

Az államtitkár jelezte, hogy a közmunkaprogramok fő célcsoportját azok jelentik, aki bérpótló támogatást (28 500 forint) kapnak. A kormány régóta világossá tette, csak úgy lehet munkára ösztönözni az embereket, ha érezhetően többen keresnek azok, akik munkában állnak, mint akik segélyhez jutnak. Amíg pedig a versenyszféra nem képes segíteni a hátrányos helyzetű régiókban élők álláshoz juttatásában, addig ezt a közmunkaprogramokkal kell megtenni. Mindezzel együtt a kabinet célja az, hogy az üzleti szektor segítse tartós állásokhoz a munkanélkülieket. A Start munkaprogram több területet fog át. Ide tartozik például a mezőgazdaság, a belvízelvezetés, a földutak karbantartása, a közúthálózat javítása és az illegális hulladéklerakók felszámolása. Az önkormányzatok és a közintézmények fűtésének biztosítására biomasszakazán-program is indul.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld

Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója

A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására

2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld

NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é

Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.

2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld

Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei

A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.