Városlista
2025. augusztus 19, kedd - Huba

Hírek

2015. Október 13. 16:54, kedd | Helyi
Forrás: Dombóvár Város Önkormányzata

Terményosztás a rászorulóknak

Terményosztás a rászorulóknak

Október 8-án és 9-én a rászorulók 10 kg burgonyát, 5 kg vöröshagymát és 1 kg fokhagymát vettek át a JAM Csarnoknál.

Idén is szétosztották a Start közmunkaprogramban megtermelt mezőgazdasági terményeket. Október 8-án és 9-én a rászorulók 10 kg burgonyát, 5 kg vöröshagymát és 1 kg fokhagymát vettek át a JAM Csarnoknál.



Dombóváron számos hátrányos helyzetű család él, akiknek nagy segítséget jelent a szétosztott élelmiszer a mindennapi megélhetésükhöz. Közülük 528 fő vett át csomagot a terményosztáson. A képviselő-testület 2014 végén, a szociális ellátásokról szóló rendeletében döntött arról, hogy a Start közmunkaprogram keretében megtermelt terményeket, természetbeni juttatás fejében az arra rászorulóknak adja. A Dombóvári Város- és Lakásgazdálkodási Nkft. 36 fővel dolgozik a Gunarasi út mellett lévő Start mintakertben. Az általuk megtermelt burgonyát, fokhagymát, vöröshagymát vehették át most a támogatásra szoruló családok.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 15. 15:00, péntek | Helyi

Bálind József-ről nevezték el a Szuhay Sportcentrum kosárlabda csarnokát

Dombóvár Város Önkormányzata képviselő-testületének döntése alapján a Szuhay Sportcentrum kosárlabda csarnokát Bálind József Sportcsarnoknak nevezték el.

2025. Augusztus 15. 10:10, péntek | Helyi

A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum

Augusztus hónap műtárgyának Ambrus Sándor (1959-2008) néhai dombóvári szobrász, grafikus, Fekete Istvánról készített nagyméretű képét választotta a múzeum.

2025. Augusztus 14. 08:26, csütörtök | Helyi

Forgalmirend-változás lesz augusztus 19–20-án Dombóváron

Az augusztus 19–20-ára tervezett rendezvények miatt több helyen útlezárásra és forgalmirend-változásra kell számítani Dombóvár-Kertváros városrészen.

2025. Augusztus 11. 15:13, hétfő | Helyi

Termőre fordult a göllei kertészmérnök által nemesített szőlő

A Gölle könnyei szőlőfajtát a Budapesten élő, 1933-ban Göllében született Dr. Sipos Lajos gépész- és kertészmérnök, nemesítő állította elő, aki a dombóvári gimnáziumban érettségizett 1951-ben.