Városlista
2026. április 18, szombat - Andrea

Hírek

2018. Január 29. 10:10, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Több ezer műszaki cikket loptak el egy budapesti raktárból

Több ezer műszaki cikket loptak el egy budapesti raktárból

Több mint 45 millió forint értékű műszaki cikkeket lopott négy férfi egy a főváros XXI. kerületében lévő raktárból - közölte a Fővárosi Főügyészség hétfőn az MTI-vel.

A közlemény szerint a négy férfi megtervezte a bűncselekmény elkövetését, és teherautókat, illetve egy raktárt is bérelt az ellopott műszaki cikkek szállításához, tárolásához.

A vádlottak több mint 1200 darab fűkaszát, mintegy 3000 sarokcsiszolót, csaknem 400 fúrókalapácsot, és más műszaki tárgyakat tulajdonítottak el.

A nyomozó hatóság még tavaly február 24-én megtalálta és lefoglalta a vecsési raktárhelyiségben az eltulajdonított műszaki cikkek többségét.

A négy férfival szemben jelentős értékre, dolog elleni erőszakkal, folytatólagosan elkövetett lopás bűntette miatt nyújtottak be vádiratot az illetékes bíróságra. E bűncselekmény büntetési tétele két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 18. 13:00, szombat | Belföld

A jövő héttől újra működhet a Barátság kőolajvezeték

2026. Április 18. 12:00, szombat | Belföld

Hárommal nőtt a Tisza képviselőinek a száma

Magyar Péter: hárommal több képviselői helyünk van

2026. Április 18. 09:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: nagy országos rendezvény lesz az új kormány megalakulásának napján

Nagy országos rendezvényt szervez a Tisza Párt az új Országgyűlés alakuló ülésére a Parlament előtti Kossuth térre