Hírek
2017. Május 12. 09:51, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Több mint 70 milliós fogás - Telefonboltnak álcázták a házipatikát és zugtrafikot
Mintegy hetvenmillió forint értékű egészségügyi terméket és ötmillió forint értékű illegális dohányterméket foglaltak le a NAV nyomozói az egyik budapesti piacon, telefonboltnak álcázott zugtrafikokban.
Leopold Róbert, a NAV vám- és jövedéki szóvivője pénteki, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint egy testvérpár több, telefontartozékokat árusító boltját ellenőrizték egyidejűleg. Az üzletekben az illegális áru a pultok előtt, a földön dobozszámra hevert.
Az összehangolt ellenőrzésen a nagy mennyiségű, adózatlan cigaretta mellett Magyarországon forgalomba hozatalra nem engedélyezett, a gyanú szerint hamis potencianövelő szereket és gyógyszereket találtak a pénzügyőrök. Az akcióban részt vevő szolgálati kutya megtalálta a boltok zárt raktárát is, amely szintén tele volt illegális cigarettával, ajzószerekkel és gyógyszerekkel.
A NAV lefoglalta a mintegy hetvenezer doboz hamis gyógyszert, valamint a megközelítőleg kétezer csomag illegális dohányterméket, a vállalkozók pedig a büntetőfeljelentés mellett ötmillió forint jövedéki bírságra is számíthatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 22. 07:51, hétfő | Belföld
HM: az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat negyedik hetében is katonai csapatmozgásokra kell számítani
2025. Szeptember 22. 07:50, hétfő | Belföld
Újraindult a forgalom a Keleti pályaudvaron
2025. Szeptember 21. 08:46, vasárnap | Belföld
Nem tudták megnyitni vasárnap reggel a Keleti pályaudvart
A tervezett felújítási munkálatokat maradéktalanul elvégeztük, de a Keleti pályaudvart nem tudtuk megnyitni vasárnap reggel - közölte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója.
2025. Szeptember 21. 08:43, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor békemenetet, Magyar Péter nagygyűlést hirdetett október 23-ra
A következő találkozásunk lehetne egy békemenet október 23-án - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Budapesten, a Digitális polgári körök első országos találkozóján.