Hírek
2016. Május 26. 07:50, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Ügyvédi segítséggel csalt ki vállalkozóktól ötvenmilliót egy férfi

Mintegy ötvenmillió forinttal károsított meg vállalkozókat egy 44 éves nyírábrányi férfi, akinek egy nyíregyházi ügyvéd is segítséget nyújtott a bűncselekmény-sorozat elkövetésében
- tájékoztatta az ügyben indított nyomozás lezárásáról a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószolgálata csütörtökön az MTI-t. A közlemény szerint az álnevet használó férfi országszerte hitel- és befektetési szerződés ígéretével csalt ki milliós összegeket vállalkozóktól, állítólagos svájci és arab kapcsolataira hivatkozva. Több esetben egy - szintén álnevet használó - ügyvéd is részt vett a csalás elkövetésében.
A gyanúsítottat tavaly januárban fogták el, majd őrizetbe vették 14 rendbeli csalás megalapozott gyanújával. Jelenleg azért van börtönben, mert korábbi bűncselekmények miatt rá kiszabott szabadságvesztését tölti. Segítőjét, az ügyvédet szintén csalással gyanúsítják, ő szabadlábon védekezhet.
Az ügyben a csaló volt élettársa, egy 38 éves ukrán állampolgárságú, Nyíregyházán élő nő ellen - aki a pénz elköltésében vett részt - orgazdaság miatt indult eljárás, a bíróság vele szemben lakhelyelhagyási tilalmat rendelt el.
A pár luxuskörülmények között élt, nagy értékű autóikat havonta, néha hetente cserélték újabbra - áll a rendőrségi közleményben.
A szabolcsi főkapitányság gazdaságvédelmi osztálya az ügy iratait vádemelési javaslattal küldte meg az ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 28. 07:53, hétfő | Belföld
Magyar helikopter indult Bulgáriába az erdőtüzek elleni küzdelem támogatására
A Magyar Honvédség (MH) egyik H225M helikoptere indult Bulgáriába, hogy segítsen az ottani erdőtüzek megfékezésében.
2025. Július 28. 07:52, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nagy nyertese a Kínával való gazdasági együttműködésnek
Magyarország nagy nyertese a Kínával való gazdasági kapcsolatoknak, hazánk kiváló példa arra, hogy menyit is lehet profitálni a keleti és a nyugati vállalatok közötti kulturált, civilizált együttműködésből
2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld
MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.